Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Karınca İlaçlama

KARINCALAR HAKKINDA
Karıncalar
boyutları küçük doğal boşluklarda yaşayan birkaç düzine avcı bireyden, çok büyük bölgeleri kaplayan ve sayıları milyonlarca bireyi içeren oldukça yüksek oranda organize kolonilere kadar oluşan topluluklar içinde yaşarlar. Büyük koloniler çoğunlukla işçi ve asker karıncaları oluşturan kısır dişilerden oluşur. Bu kolonilerde aynı zamanda verimli erkekler ile bir ya da daha fazla ve kraliçe adı verilen verimli dişiler de bulunur. Bu koloniler bazen “süper organizmalar” olarak tanımlanır çünkü karıncalar tek bir vücut halinde koloniyi desteklemek için bir arada çalışırlar.
Karıncalar neye gelir
Karıncalar neye gelir dışarıda çok miktarda görülen karıncaların koloni şeklinde yaşadığı bilinmektedir ancak bazı evlerde karınca sorunları görülmekte ve evlere giren karınca türleri insanların yiyeceklerinin içerisinde dolaşarak yada yedikleri besin maddelerinin içine düşerek sağlık yönünden bazı olumsuzluklara yol açtıkları gibibazı karınca türleri insanların elbiselerinin içine girerek ısırabilmektedir. Evde yaşayan karınca buralara ağaçlardan ve duvarlardan tırmanarak girebildiği gibi kapı altlarından ve boruların kenarındaki boşluklardan evlere girebilmektedirler. Karınca çeşitleri evlere açık bırakılan şekerli yiyecekler yada ekmek kırıntıları gibi sevdikleri bazı yiyeceklerin kokusunu alarak ve dışarıdan eve giren haberci karınca vasıtası ile gelerek özellikte mutfaktaki karıncalar her türlü yiyeceklerin aralarında dolaşarak insanların canını sıkmaktadır. Karıncalardan korunmak için yapılması gereken açıkta yiyecek malzemesi bırakmamak ve karınca görülen mekanlarda karınca ilaçlaması yaptırmak en etkili karınca imha şeklidir. Halk arasında evde görülen karınca bereket bolluk sebebi gibi bilinse de eve yoğun şekilde karınca girişi insanların hem yiyeceklerinin kirlenmesine hemde ısırılma tehdidi hissetmeleri dolayısı ile rahatsızlık duymalarına neden olmaktadır. Karınca ilaçlama firmaları ev içine yerleşen karıncalar ile mücadele kapsamında tüm karınca türleri başta olmak üzere evlere giren haşereler ile kalıcı ilaçlama yöntemleri ile hizmet vermektedir.
Karıncalar zehir taşırmı?
Karıncalar zehir taşır mı?hangi karınca türü zehirli olup insanlar için tehlikeli olmaktadır. karıncalar genel olarak insanlar için sevimli olarak bilinir ancak bazı karıncalar taşıdıkları zehir ile ölümcül olabilmektedir. Kırmızı karınca olarak bilinen ateş karıncaları bir hayli tehlikeli ve saldırgan oldukları için dikkatli olunması gereken karıncaların en başında gelirler. Zehir taşıyan karıncalar vücutlarındaki keselerde zehir bulundurdukları için tehlike anında bu kesedeki zehri tehlikenin geldiği yere atarak hem kendilerini korumak hemde hasmını etkisiz hale getirmek için en başarılı yöntemi seçerler. Her karınca böylesi bir yaşam döngüsüne sahip değildir bazı karınca çeşitleri zararsız ve tehlikesiz olsa da et yiyen karıncalar olarak bilinen zehirli karınca türü hem saldırgan hemde tehlikeli bir yapıya sahiptir. Bazı karıncalar insan teninde dolaştığı zaman vücutta kabarma ve kızarıklığa yani alerjik reaksiyonlara neden olmaktadır. Karıncaların yaydığı tehlike ülkemizde pek fazla görülmeyip evlere giren karıncalar yiyeceklerin içinde dolaşarak kirliliğe sebep olmaktadır.
İlaçlama karıncaları yok edermi?
İlaçlama karıncaları yok eder mi? Karınca görülen alanlarda ve evlere karınca girip yiyecek maddeleri ve insanları ısırarak rahatsızlık vermeye başladığı zaman yapılacak en kestirme ve kalıcı çözüm hiç kuşkusuz karınca ilaçlama hizmeti almaktır. Karınca ilaçlama yaptırmak karıncaları yok eder mi karınca ilaçlamasında ne gibi bir yöntem izlenmelidir bu soru doğal olarak insanların merak edeceği bir konudur. Karıncaları ilaçlama yaptıktan sonra doğru ve kaliteli karınca ilaçları kullanılmışsa ilaçlama yapan ekip deneyimli bir ekip ise karınca sorunları kökünden çözülecektir. Ancak karınca girişleri ileride tekrar etmemesi için karıncaların ve geliş yolu olarak kullandığı açık yerler kapatılmalı hem karınca oluşumunu önleme hemde diğer haşere çeşitlerinin evlere girmesini durduracak tedbirleri uygulamalıdır. Yapılan bilinçli ilaçlama elbette karıncalarda olduğu kadar tüm böcekler üzerinde kalıcı etkiye sahiptir ancak ilacın kalıcı etkisi bittikten sonra dış alandan gelen karıncalar ileri ki dönemlerde tekrar edebileceği için gerekli tedbirler alınarak karıncaların evlere girmesi engellenmelidir. Yapılan ilaçlama çok önemli olduğu kadar ilaçlama sonrası tedbirler uygulamanın çok daha başarılı olmasına ve tekrar karınca şikayeti oluşmasına engel olacak çok uzun zaman böceklerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
Karıncalardan kurtulma yollarıyla ilgili öneri,tavsiyeler veya uzman teknisyenlerimiz tarafından ücretsiz ön inceleme yapılması için
Haşere Kontrol ve ilaçlama Hizmetleri  Türkiye’yi arayın
Acil Haşere Böcek Hattı 7/24
Gsm : Zir.Müh 0545.227 33 32
Tel : 0242.227 33 32  Fax : 0242.227 58 32
Email : candemirgroup@gmail.com

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin