Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Fırın İlaçlama

Fırınlar gıda üretim alanları olmaları nedeni ile düzenli periyotlar ile dezenfekte edilmesi ve haşere , kemirgenlere ilaçlanması gerekmektedir. Ancak fırın ilaçlama yaptırmaya karar verdiğinizde uygulama öncesinde alanın keşif personelleri tarafından detaylı olarak incelenmesi gerek maddi gerek ise zaman kayıplarının önüne geçilebilmesi açısından önemli bir yere sahiptir. Tarım Bakanlığı 30 Mart 2005 tarihli ve resmi Gazetede yayınlanan kanun gereğince Gıda ile teması bulunan madde ve malzemelerin kontrolleri ve de denetimli piyasa gözetimi, gereğince gıda üretimi yapan işletmelerin ruhsatlı ilaçlama firmalarına kontrol ve ilaçlama yaptırmaları gerekmektedir.

Fırın ve de pastane tarzı üretim yapan işletmeler haşerelerin en yoğun görüldüğü alanlar arasında yer almaktadır. Bu tarz gıda üretimi yapılan işletmelerde hijyenik bir ortam sağlanması insan sağlığı açısından oldukça önemli bir yer kaplamaktadır.

Fırın İlaçlama

Fırın ilaçlama yaptırmadan önce alanın çok iyi etüt edilmesi ve de fizibilite raporu çıkarılması ve uygulamanın bu rapor doğrultusunda yapılması gerekmektedir. Amatörce yapılan uygulamalar sonucunda zararlılardan kurtulmak isterken daha büyük risklerle karşılaşmak olasılığı oldukça yüksektir. Kimyasalları uygulayan personel bu sorumluluğun bilincinde olmalıdır. Bu yüzden fırın ilaçlama yaptırırken mutlaka profesyonel bir ilaçlama firmasından yardım alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin