Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Su Faresi ( Lağım Sıçanı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler )

Su Faresi ( Lağım Sıçanı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler )
Lağım Sıçanı, Lağım Faresi ilaçlama
Keme halk arasında ise Sıçan veya Lağım faresi diye bilinen ve oldukça tehlikeli bir fare türüdür ve koloniler halinde yaşarlar..
Adlarından da anlaşılacağı gibi lağımlarda yaşarlar ancak bulabilecekleri besinlerin fazlalığı nedeni ile pis su giderlerinden insanların yaşadıkları ortamlara evlerin içlerine kadar girerler ve bodrumlara yuvalanırlar…
Lağım fareleri insanlar ve diğer hayvanların yumuşak olan dokularını kemirdikleri ve tehdit algıladıkları anda saldırdıkları için oldukça tehlikelidirler. Ebatları otuz santime kadar çıkmaktadır. Lağım faresi Yıl içerisinde dört ile altı defa yavrularlar ve her yavrulamada altı ile sekiz arası yavru lağım faresi dünyaya getirirler..
Lağım fareleri sivri bir ağıza ve kesik dudaklara sahiptirler. Çiğneme dişleri ile birlikte toplam 16 adet dişi vardır. Lağım faresinin kesme dişlerinin kökü olmadığı için yaşadıkları sürece büyümeye devam eder. Fazla uzayıp kendilerine zarar vermemesi için sürekli kemirerek bir nevi dişlerini törpülerler…
Lağım faresinin midesi iki farklı parçaya sahiptir. Bu sayede asla istifra etmezler..
Lağım faresinin göz yapısı başlarının yan tarafında yuvalanmıştır. Bu sayede oldukça geniş bir alanı aynı anda görme kabiliyetine sahiptir..
Koku alma ve duyma yetenekleri çok iyidir. Kulakları içerisinde bulunan ve denge organları diye de bilinen çok gelişmiş bir yapıya sahiptirler. Bizlere aşılması imkânsız gibi görünen her türlü engeli rahatlıkla geçerler. Tat alma yetenekleri oldukça gelişmiştir, tat almaya yarayan sensörler sadece ağzında değil bıyıklarında da mevcuttur…
Kemirgenlerle Lağım Faresi ,Lağım Sıçanı ile Mücadele :
Bireysel yöntemlerle lağım faresi ile mücadele etmek yeterli değildir. Farenin imha edilmesinden daha önemli olan şey gezindiği ve beslendiği, yani dışkı ve salya bıraktığı alanların ilaçlama yöntemi ile dezenfekte edilmesidir. Bu yüzden lağım faresi ilaçlama esnasında mutlak suretle profesyonel yardım alınması gerekmektedir. Candemir İlaçlama firması olarak alanında uzman sertifikalı personellerimiz ile hizmet vermekteyiz..
Candemir İaçlama Şirketi olarak sizin için gerekli olan en kısa zamanda, acilen ve etkili İlaçlama için sizlere bir telefon kadar yakınız.
Lağım Faresi,Lağım Sıçanından kurtulma yollarıyla ilgili öneri,tavsiyeler veya uzman teknisyenlerimiz tarafından ücretsiz ön inceleme yapılması için
Haşere Kontrol ve ilaçlama Hizmetleri  Türkiye’yi arayın
Acil Haşere Böcek Hattı 7/24
Gsm : Zir.Müh 0545.227 33 32
Tel : 0242.227 33 32  Fax : 0242.227 58 32
Email : candemirgroup@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin