Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kulağa Kaçan ilaçlama

Kulağa Kaçan İle İlgili Bilinmesi Gerekenler
Kulağakaçan Hakkında
Kulağa kaçan böceğinin kuyruğunda 1 çift kıskaç, başında ise 1 çift anten bulunur. Ortalama 3cm kadar boyunda olan kulağakaçan böceklerinin, 6 tane bacağı vardır. Kulağakaçan böceklerinin dış görünümü bölmeli gövdesi ise uzun ve oval biçimlidir…
Oldukça hızlı hareket edebilen kulağakaçan böceği, en büyük zararı bitkilere verir. Kanat yapısı deri görünümünde ve kahverengidir. Kulağa kaçan dış ortamda her yerde görülebilir. Ev içlerine en çok açık kapı ve pencerelerin boşluklarından girer. Gece insanlar uyurken kulak ve burundan içeri giren kulağa kaçan böceği, insanların kulak zarını patlatır. Bu nedenle bu böceğe kulağa kaçan böceği denir.
Kuyruk bölümündeki kıskaçlar güçsüz olan kulağakaçan, bitki ve çiçeklerin yeni filizlerini ve renkli yapraklarını yiyerek beslenir. Yumurtlama yaparak üreme yapan kulağakaçan böceklerine nemli yaprak altı, ağaç kabuğu altı gibi nemli alanlarda sık rastlanır. Kulağakaçanın hastalık taşıyan bir böcek olmadığı bilinmektedir. Bahçe ve tarla bitkileri için oldukça zararlıdır. Bitkilerin gelişimini engeller. Kulağakaçan böceğinin diğer bir ismi kulakböceği’dir..
Kulağakaçan Böcekleri İle Mücadele:
Kulağakaçan Böceğin Özellikleri:
Kulağakaçan böceği, uzun ve ince yapılı bir böcek olup, kuyruk kısmında bulunan pense şeklindeki kıskaçları ile tanınır.
Baş kısımlarında antenleri bulunan kulağakaçan böceği, ev içlerinde nemli alanlarda da görülebilir. Kapalı alanlarda görüldüğünde bu haşerelere karşı kulağakaçan ilaçlama yaptırmak şarttır.
Ortalama 3,5 – 4 cm boyunda olan kulağakaçan, gündüzleri taş ve ağaç kabuklarının altında yaşarken geceleri aktiftir.
Beslenmelerini sebze ve meyveler ile sağlayan kulağakaçan, hızlı hareket edebilen bir canlıdır. Bu haşerelere bazı bölgelerde “Saçkıran” adı verilmektedir..
Kulağa Kaçan Böceği Hakkında Sık Sorulan Sorular
Kulağakaçan en çok nerelerde görülür?
Kulağa kaçan, yaprak ve taş altı, ağaç kabukları altı gibi nemli yerlerde sık bulunur. Tropikal, bol yağış alan alanlar kulağa kaçan böceğinin bolca bulunabileceği yerlerdir. Kış aylarında yuvaya çekilip saklanan böcek yaz ve bahar aylarında tekrar görülmeye başlar..
Kulağakaçan haşeresi ne kadar çoğalır?
Kulağakaçan böceğinin çoğalması çift eşeylidir. Çiftleşme sonrası, dişi kulağakaçan böcekleri yuvalarına yumurtalarını bırakırlar. Kulağakaçan haşeresi, her yumurtlama zamanında onlarca yumurta bırakır ve çoğalır..
-Kulağa kaçan ne ile beslenir?
Kulağa kaçan böceği, beslenmesini otçul sağlar. Bahçe bitkileri ve saksı bitkileri için zararlı bir böcektir. Bitkilerin köklerini kemirerek zarar verir. Kulağa kaçan genellikle bitkilerin yeşil filizlerini yiyerek beslenir
Kırkayak böcekleri ne ile beslenir?
Kırkayak böceklerinin bitkilerle besleneni olduğu gibi etçil olanları da vardır. Bu türler ölü böcek, örümcek ve solucanlarla beslenir…
Kulağa kaçanın insanı ısırır mı?
Kulağa kaçan böceği, insanı ısırmaz, fakat böcek ev içerisine girdiğinde gece insanlar uyurken kulak ve burun içine girebilir. Evde kulak böceği, görmeniz durumunda bizi aramanız yeterli.7 gün 24 saat sizlere ilaçlama hizmeti vermekten mutluyuz..
Kulağa kaçan ile mücadele nasıl olmalı?
Kulağa kaçan mücadelesi, ancak ilaçlama ile mümkündür. Kulağa kaçanları kontrol altına almak zor bir işlemdir. Ferdi yapacağınız mücadele yöntemleri yeteli olmadığı takdirde böceğin direnci artar ilaç yetersiz kalabilir. Kulağa kaçan mücadelesinde kullanılan ilaçlar kesinlikle sağlık bakanlığı onaylı olmalıdır.
Candemir İaçlama Şirketi olarak sizin için gerekli olan en kısa zamanda, acilen ve etkili İlaçlama için sizlere bir telefon kadar yakınız.
Kulağakaçan Böceğinden kurtulma yollarıyla ilgili öneri,tavsiyeler veya uzman teknisyenlerimiz tarafından ücretsiz ön inceleme yapılması için
Haşere Kontrol ve ilaçlama Hizmetleri  Türkiye’yi arayın
Acil Haşere Böcek Hattı 7/24
Gsm : Zir.Müh 0545 227 33 32
Tel : 0242.227 33 32  Fax : 0242.227 58 32
Email : candemirgroup@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin