Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tesbih Böceği İlaçlama

Tesbih Böceği İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Tesbih Böceği, Tesbih Böceği ilaçlama

Tesbih böceği türüne göre 1-2 mm ile 3cm arası boya sahip bir böcektir. Tespih böceği, dışarıdan gelebilecek bir tehlike hissettiğinde hemen yuvarlak biçimde bedenini kıvrık hale getirir. Bu sebepten adına tespih böceği denir. Tespih böceğinin vücut yapısı bölmeler halinde olup, baş kısmında antenleri vardır. Genellikle gri renkte olan tespih böceklerinin kahverengi ve siyah renkleri de vardır…..

Tespih böcekleri, yaşam alanlarına göre ve beslenme şartlarına göre farklı boylarda olan türleri mevcuttur. Tespih böcekleri özellikle nemli yerlerde, saksı çiçeklerinin diplerinde, ekili topraklarda, lavabo giderlerinin dibinde görülür. Beslenmelerini otçul yollardan sağlayan tespih böcekleri, insanları ve diğer canlıları ısırmazlar. Ev içlerinde tespih böcekleri açıkta kalan yiyecekler üzerinde gezerek salya ve dışkılarını bırakmak sureti ile insanlara hastalık bulaştırabilirler. Tespih böceğinden kurtulmak için ilaçlama şirketlerine tespih böceği ilaçlaması yaptırmak gereklidir. Candemir ilaçlama şirketi olarak en ekonomik fiyatlara, garantili ilaçlama hizmeti ile tespih böceği ilaçlama hizmetini günün her saati sunmaktadır.

Tesbih Böcekleri İle Mücadele:

Tespih böceği ilaçlama, sıvı haşere ilaçları kullanılarak yapılmaktadır. Kapalı alanlar için olduğu üzere, açık alanlar için de yapılabilen tespih böceği ilaçlaması için Sağlık Bakanlığı onayına sahip olan ilaçlama şirketleri tarafından hizmet almak gereklidir.

Tesbih Böceğin Özellikleri:

 • Beslenmesini otçul yollarla sağlayan tespih böceği nemli ve rutubetli alanlarda yaşar. İç mekanlarda binaların bodrum kartlarında görülebilir…
 • Vücudu bölmeler halinde olan bu haşereler bazı zamanlarda kendisini top şekline getirerek yüksek yerlerden kendisini aşağıya yuvarlar. Böyle uzun mesafeleri kısa sürede kat etmiş olur..
 • Ortalama 3-5 cm boyunda olan bir böcektir
 • Bu böceğe Tespih böceği denilmesinin nedeni, kendisini tehlikede hissettiği anda içe doğru kıvrılarak top şeklini almasıdır…
 • Siyah, kahverengi ve gri renklerde olan tespih böcekleri en çok tarla ve bahçelerde görüldüğü gibi; ev ve iş yeri gibi alanlarda da sık görülmektedir. Özellikle kapalı alanlarda bu haşerelere rastlanması durumunda tespih böceği ilaçlama yapılması şarttır…
 • İnsanları ısırmayan tespih böcekleri, ev içlerinde saksı bitkilerine dış mekanlarda ise tarla ve bahçelerde yetiştirilen bitkilere zarar verebilir. Bunun yanı sıra, bakterilerin yayılmasına neden olarak, hastalıklara dolaylı yoldan ortam hazırlayan bu haşereler ile mücadele büyük önem taşımaktadır. Bu doğrultuda iç mekanlarda görülmesi durumunda tespih böceği ilaçlama hizmeti almak gereklidir..

Tesbih Böceği Hakkında Sık Sorulan Sorular

  1. Tespih böceği en çok nerelerde bulunur?

Tespihböceği, sıcak, nemli alan ve topraklar üzerinde yaşamayı sever. Buralarda bulunan organizmalarla, beslenme sağlarlar. Tesbih böceği, ev içine geldiğinde yerleşeceği yer banyo ve mutfak gibi nemli alanlardır. Buralarda, lavabo etrafı, su borusu etrafı gibi yerlerde gezerle..

  1. Tespih böceği nasıl beslenir?

Tespih böceği, beslenmek için bitkileri kemirir ve yer. Bahçe, saksı, tarla bitkilerinin topraklarına yerleşerek zarar verir. Tesbih böceği, insanı ısırmaz. Bitkilerle beslenirken, salya, dışkı ve yumurtalarını bırakır. İyi temizlenmeyen gıdalar yenirse insanlara hastalık bulaşabilir….

  1. Tespih böcekleri nasıl ilaçlarla yok edilir?

Tespih böceği ilaçlaması, ilaçlama yapan kurumlara yaptırılmalıdır. Kendiniz alıp uygulayacağınız ilaçlar, çevrenize zarar verebilir. Hangi böcek için hangi ilaçlar kullanılması gerektiği iyi bilinmelidir. Bilinçsizce yapılan ilaçlamalar insan sağlığına zarar vererek, böceğin direncini de artırabilir. Tespih böceği ilaçlaması sıvı ilaçlarla yapılmalıdır.

  1. Tespih böceği insana hastalık bulaştırabilir mi?

Tespih böceği, açıkta bulunan gıdalar üzerinde gezerek buraya artıklarını bırakır. İyi yıkanmadan tüketilen gıdalar, insanlar tarafından tüketilirse hastalıklara neden olur. Tespih böceğinden kurtulmanın en çabuk ve hızlı yolu ilaçlama yaptırmaktır…

  1. Tespih böceği ile mücadele nasıl olmalı?

Tespih böceği mücadelesi ilaçlama firması tarafından yapılmalıdır. Tespih böceği ilaçlama sıvı ilaçlarla yapılmalıdır. Tespih böceğinin en çok olduğu bölge tespit edilmeli, uygun miktarlarda ilaçlar kullanılmalıdır. Dışardan alıp uygulayacağınız ilaçlar yetersiz olursa böceğin direncini artırır, ölmesi zorlaşır..

Candemir İaçlama Şirketi olarak sizin için gerekli olan en kısa zamanda, acilen ve etkili İlaçlama için sizlere bir telefon kadar yakınız.

Tesbih Böceğinden kurtulma yollarıyla ilgili öneri,tavsiyeler veya uzman teknisyenlerimiz tarafından ücretsiz ön inceleme yapılması için

Haşere Kontrol ve ilaçlama Hizmetleri  Türkiye’yi arayın

Acil Haşere Böcek Hattı 7/24

Gsm : Zir.Müh 0545.227 33 32
Tel : 0242.227 33 32  Fax : 0242.227 58 32
Email : candemirgroup@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin