Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Hamam böceği ilaçlama

Hamam Böceklerinden Kurtulma Yolları

Candemir Haşere Kontrol uzmanları, evinizdeki hamam böceklerinden kurtulmak için çevre dostu uygulamalar kullanırlar.

Hamam Böceklerinin Beslenme ve Üreme Yerleri

Hamam böcekleri dünyada sıcak ve ılıman bölgelerde yaşarlar. İsimlerinden anlaşılacağı gibi hamam böcekleri, nemli, ılık ve karanlık yerleri severler. Evlerde en çok mutfak, kiler, banyo, bodrum, kalorifer dairesi ve kalorifer çevresinde bulunurlar. Hamam böcekleri evlerin dışında gıda üretim yerleri, pastaneler, lokantalar, oteller ve gemilerde sıklıkla bulunurlar.

Her çeşitten insan yiyeceği, kâğıt ve organik atıklarla beslenirler. Nişastalı ve şekerli maddeleri çok severler. Mutfak, fırın, pastane, gıda depoları vb. yerlerde üremeyi tercih etmeleri bu yüzdendir.

Yumurtalarını gözden uzak, kuytu yerlere bırakırlar. Bu durum mücadeleyi zorlaştıran önemli faktörlerden biridir.

Hamam böcekleri genelde gececidirler, gündüzleri duvar ve tabanlardaki yarık ve çatlaklar, dolap ve mobilya altları gibi karanlık ve kuytu yerlerde saklanır.

Hamam Böcekleriyle Kimyasal Mücadele / İlaçlama

Hamam böceği ilaçlamasında, insektisit kullanımı özellikle yürüdükleri ve yaşadıkları yerlere yüzeysel olarak kalıcı uygulama esasına dayanır. Son yıllarda dirençli Alman hamam böceklerine karşı piretroid grubu insektisitlerle birlikte piperonil butoksid kombinasyonu önerilmektedir.

Hedef Alan : Evlerde mutfaklar, dolap, gardrop ve çekmeceler, buzdolabı altı, kalorifer boruları ve petekleri, lokantalar, fırınlar, süthaneler, gıda üretim, hazırlama ve depolama vb. yerler hamam böceklerinin başlıca üreme ve barınma yerleridir.

Uygulama Sıklığı : Tuzak yemi, macun, jel, pasta vb. şekillerde hazırlanıp uygulanan formülasyonlar devamlı kontrol sağlarlar; bunların uygulama yerleri düzenli aralıklarla kontrol edilerek eksilen miktarları tamamlanır. Diğer formülasyonların hamam böceklerinin biyolojisi dikkate alındığında, genellikle ayda bir uygulamaları yeterli olur.

Uygulama Yöntemi : Hamam böceği ilaçlamasında,ilaçlar elle basınçlı püskürtücülerle uygulanabilir. İlaçlar genellikle 40 ml/m hesabıyla 0.3-0.5 m kuşak şeklinde uygulanır..

İnsektisitler :

Hamam böceği ilaçlamasında, kullanılacak insektisitin seçilmesinden önce hamam böceklerindeki duyarlılığın belirlenmesi ve o bölgedeki hamam böceklerinin duyarlı oldukları insektisitlerin kullanılması gerekir.

Hamamböceğinden kurtulma yollarıyla ilgili öneri,tavsiyeler veya uzman teknisyenlerimiz tarafından ücretsiz ön inceleme yapılması için

Haşere Kontrol ve ilaçlama Hizmetleri  Türkiye’yi arayın

Acil Haşere Böcek Hattı 7/24

Gsm : Zir.Müh 0545.227 33 32
Tel : 0242.227 33 32  Fax : 0242.227 58 32
Email : candemirgroup@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin