Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kertenkele İlaçlama

Kertenkele İlaçlama

Kertenkele İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Kertenkereler Hakkında

Günümüzde dünya üzerinde 3000’i aşkın türü bulunan Kertenkele soğuk iklime dayanacak yapıda olmadığı için çoğunlukla çöl bölgelerde ve tropikal iklim bölgelerinin kurak kısımlarında yaşar. Bazı kertenkeleler yer altında, ağaçlar üzerinde yaşar bazıları da suda yüzer, renk değiştirir veya havada uçar. Vücut yüzeyleri pullu ve pürtüklü olan kertenkeleler uzun ve yuvarlak bir vücut yapısına sahiptir. Kertenkeleler dört ayaklıdırlar ancak 2 ayaklı veya ayaksız olan kertenkeleler de mevcuttur. Ayaklarında beşer adet parmakları ve büyük tırnakları bulunan kertenkelelerin çoğunda hareketli göz kapakları vardır..

Kertenkelelerin yer altında yaşayan türleri hariç tamamında dışkulak deliklerini görmek mümkündür. Kertenkelenin gözleri birbirinden bağımsız olarak hareket eder.Kertenkeleler ince uzun ve kuvvetli kuyrukları ile ağaçlara asılabilmektedir. Kurukları kırılgan olmasına rağmen kopması durumunda bir ay içinde kuyruk kendisini yeniler. Bu yenilenme olayına jenerasyon adı verilir. Ancak yeni oluşan kuyruk asıl kuyruktan görünüm ve yapı olarak farklılık arz eder. Yeni kuyrukta omurga olmaz ve kuyruğu kıkırdak dokusundaki bir yapı tutar. Ancak eğer kuyruk kopmayıp kırılırsa, söz konusu kırıktan yeni bir çatal kuyruk uzantısı çıkar

Kertenkeleler soğukkanlı hayvanlar olduğundan vücut ısısı arttığında gölgeye çekilirler, vücut ısısı yükseldiğinde ise güneşe yönelir. Özellikle taşların üzerinde güneşlenmekten hoşlanırlar. Bütün soğuk kanlı hayvanlar gibi kertenkele de kış uykusuna yatar. Kertenkeleler renk olarak yaşadığı çevreye uyumlu olduğundan onları fark etmek pek mümkün olmaz. Bu sayede yırtıcı kuş ve yılanların kertenkeleleri fark etmesi mümkün olmaz. Tehlike anında kuyruklarının son kısmını koparan kertenkele hızlı bir şekilde bir yarığın içine girerek gözden kaybolur.

KERTENKELE BÖCEĞİ İLE İLGİLİ SORULAR
1.Kertenkele Nerelerde Yaşar?

Kertenkele canlısının bazı türleri toprak üzerinde bazı türleri ise toprak altında yaşar. İguana gibi ağaç üzerinde, Amerika anolu gibi çalı üzerinde yaşayan kertenkele türleri de vardır. Çavkala denilen bir tür kertenkele ise yaşamak için kayalık alanları tercih eder. Hiçbir kertenkele su hayvanı değildir fakat gerektiği zaman suya girerler. Bütün kertenkelelerin yüzme yeteneği vardır. Soğuk iklime dayanıklı olmayan kertenkeleler, dünyada yılanlar kadar yaygın değildirler. Kertenkele tropikal yerlerde, çöllerde bolca bulunurlar. Vücut ısılarını yükseltmek için bol güneşleniriler.
1.Kertenkele Eve Nerden Gelir?

Kertenkele eve nereden gelir zaman,zaman ev içlerinde görülen ve özellikle çocukların çok fazla korku yaşamasına sebep olan kertenkele türleri evlere dış alanlardaki bölgelerden çeşitli yollar ile gelmektedir. Binaların duvarlarına rahatlıkla tırmanma kabiliyetine sahip olan kertenkele zararlısı açık bulduğu camlardan ve havalandırma girişlerinden kolaylıkla ev içine girerek buralarda yerleşir kısa sürede yavrulayarak ev içinde üreyen kertenkeleler artan sayıları ile daha sık görülür ve daha fazla korku verirler. Ev kertenkelesi olarak bilinen küçük yapılı tavan kertenkelesi zararsız olmasına karşın büyük şehirlerde bazı daire içlerinde görülerek endişeye sebep olmaktadır. Kertenkele çeşidi içinde yeşil renkli kertenkele türleri en fazla zehir taşıyan bir özelliğe sahip olduğu için mutlaka dikkat edilmesi gerekir ancak bu kertenkele çeşitleri çok nadir görüldüğü için insanların kentsel alanlarda pek karşılarına çıkmayacağı bir kertenkele türüdür. Evlere kertenkele girişini önlemek için açık görülen tüm yerler güzel bir şekilde kapatılmalı boşluk olan duvar araları ve kapı kenarları silikon yardımı ile sağlamlaştırılarak daire içine giren kertenkele sürprizleri yaşanmamalıdır. Ağaçlara tırmanmayı seven kertenkele evlere yakın ağaçlık alanlarda daha fazla barındığı için pencerelere yakın ağaç dallarından yararlanarak kolay bir şekilde ev içlerine girebileceği için pencereler kapalı tutulmalı ve sineklik yaptırılmalıdır..
1.Kertenkereler Nasıl Ürer Çoğalırlar?

Ketenkeleler yumurtlayarak üreyen hayvanlardır. Dişi kertenkele yumurtalarını yaz ayında toprağa veya taşların altına oydukları çukurlara bırakırlar. Söz konusu çukurları çengel tırnakları ile kolayca açarlar. Kertenkeleler t ek seferde an fazla 6-8 yumurta bırakırlar. Kertenkelerin yumurtaları belli bir sıcaklıkta ortalama 2-3 hafta içerisinde açılır. Kış mevsimi boyunca deliklerinin içine çekilip kış uykusuna dalarlar.
1.Kertenkerelerin Nasıl Beslenirler?

Genellikle bitkisel ve böceklerle beslenen(etçil) kertenkelenin etçil olanlarına nadiren rastlanır. Kertenkeleler böcek, akrep, çokbacaklılar ile beslenir. Kertenkeleler bitkilerin kök ve yaprakları ile beslenirken etçil beslenen kertenkele türleri küçük böcekler ve bu böcek türlerinin leşleri ile beslenirler. Avlarını yakalarken ileriye uzanan dillerini kullanırlar. Kertenkelenin dili uzan ve kaslı olduğundan kaslar ile hareket edebilir. Uzun dilleri beslenmesine yardım eden en büyük silahlarıdır. Çünkü dilinin uzun olmasının yanı sıra yapışkan kıvamlı olan tükürüğü dil üzerinde yer alır. Bu tükürük sayesinde kertenkele avını yakalar ve bırakmaz. Avın söz konusu yapışkan tükürükten kurtulması zordur. Kertenkeleler av peşine düşmektense yakınlarından geçen böceklere saldırmakla yetinirler. Bunların dışında kertenkelenin çenesinin içerisinde yerleşmiş dişleri de vardır. Kertenkeleler böcek ve kurtlarla beslendiğinden insanlara yarar sağlarlar..
1.Kertenkele Zehir Taşıyor mu??

Zehirli ve zehirsiz türleri bulunan kertenkelelerin zehirli türlerine nadiren rastlanmaktadır. Genellikle yeşil renge sahip olan kertenkele canlılarının sarı ve pas renginde olan türleri de vardır. Bukalemun gibi bazı kertenkele türleri ise sürekli renk değiştiren özelliğe sahiptir. Kertenkele yuvasını kayalıkların arasına ve duvar yarıkların yapar ve yumurtalarını bu alanlarda saklar..
1.Kertenkerelerin Zararları Nelerdir?

Genellikle zehirsiz olduğunu bildiğimiz kertenkele zehirleme gibi bir etki ile nadiren zarar verir. Ancak hem etçil hem otçul bir yapıya sahip olan kertenkele bitkilere ve arazilere zarar verebilir. Bunun yanı sıra evlere girme eğilimi olmadığı halde kertenkelenin yuvası sel, çökme gibi durumlarla karşılaşıp yıkıldığında kertenkele evlere girmeyi tek çıkar yol olarak görür. İnsanları ısırma eğilimi göstermeyen kertenkele tehlike altında olduğunu hissettiği zaman ısırabilir. Bir kertenkele saldırısına uğrayan kişinin mutlaka doktor tarafından kontrol edilmesi gerekir

Kertenkele ile mücadele profesyonel ellere bırakılmalıdır. Eğer evinde, iş yerinde veya çevresinde kertenkelelerin mevcut olduğunu farkeden kişi kertenkele ile mücadeleye yalnız başına kalkışırsa kendisine zarar verebilir. Böcek, akrep, sinek, yılan gibi hayvanlarla başa çıkmak için profesyonel yardım alınması şart olduğu gibi kertenkele ile mücadelede de mutlaka profesyonel yardım almak gerekir. Çünkü kertenkelelerin tamamı zehirli olmasa da bir kısmı zehirlidir. Kendi çabalarınızla kertenkele ile mücadele etmek büyük oranda başarısızlıkla sonuçlanır ve kendinize zarar verme ihtimaliniz yüksektir. Bu sebeple Candemir ilaçlama olarak her daim tüm kertenkele ilaçlama ve mücadele işlerinde sizlere profesyonel kertenkele ilaçlama hizmeti sunmaktayız. Profesyonel ekibimizle evinize, size, arazinize, bitkilerinize zarar vermeden ketenkele ilaçlama ve kertenkele ile mücadele işini yapmaktayız. Kertenkele ile mücadele ve kertenkele ilaçlama kolay gibi görünür ve doğru yolda olduğunuz konusunda yanıltabilir. Çünkü kertenkele çevresine uyum sağlayan renklerde olduğundan profesyonel olmayan kişiler tarafından gözden kaybedilebilir. Veya yanlış ilaçlama yapılıp zaman kaybetme imkanı vardır. Göze görünmediği durumda kertenkelenin öldüğü veya kaçtığını düşünürken onunla birlikte yaşıyor olabilirsiniz. Bu sebeple kendinizi, ailenizi ve özellikle çocuklarınızı muhtemel bir kertenkele saldırısından korumak için mutlaka profesyonel kertenkele ilaçlama desteği almanız gerekir.Candemir İlaçlama şirketi olarak tüm Kertenkele sorunlarınızda profesyonel kertenkele ilaçlama ekibimizle güvenli ve çözüm sağlıyoruz.

Kertenkele ile mücadeleye mi uğraşıyorsunuz? Kertenkele sorunu ile başa çıkamıyor musunuz? Ekimiz kertenkelenin nasıl bir hayvan olduğunu, hangi ortamlarda bulunacağını, hangi durumlardan rahatsızlık duyacağını ve hangi ilaçlarla etkisiz hale getirilebileceğini en iyi şekilde bilir ve bunlara uygun kertenkele ile mücadele ve kertenkele ilaçlama hizmetini profesyonelliği ile gerçekleştirir. CAndemir İlaçlama olarak sizleri kertenkele derdinden kurtaracak uzman kadroya, profesyonel bilgiye ve Kertenkele İlaçlama Elemanlarına sahibiz

Kertenkeleler yumurtlayan hayvanlar olduğundan evinizin kuytu köşelerine tek seferde 6-8 yumurta bırakmış olabilir. Candemir İlaçlama olarak kertenkeleler hakkında yetkin bilgimizle ne tür bir kertenkele vakası ile karşı karşıya olduğunuzu teşhis eder ve uygun Kertenkele mücadele yöntemlerini uygularız. Örneğin yumurtalarını evinize bırakmış olan bir kertenkeleyi takibe alıp yumurtaları ve kertenkelenin evinizin neresinde konuşlandığını tespit edip ona uygun bir yol izleyerek kertenkeleleri evinizden uzaklaştırırız. İlk işimiz evinizde kaç tane kertenkelenin var olduğunu tespit etmektir. Bundan sonra kertenkelenin cinsini ve zehirli olup olmadığını tespit ederiz. Kertenkeleler soğuk kanlı ve ortama uygun renge sahip olan bir hayvan olduğu için Dharma Kertenkele İlaçlama olarak öncelikle mekanın ısısını artırarak kertenkelenin vücut ısısını düşünerek serin olan ve açık alanlara çıkmasını sağlarız. Bu sayede köşelerde veya duvar içlerinde saklanıp gözle görünmesi mümkün olmayan kertenkelelerin de ortaya çıkmasını sağlar ve söz konusu kertenkelelerin evin hangi kısımlarını kendilerine yuva edindiğini tespit ederiz. Bundan sonra hem kertenkelenin kendisini hem de saklandığı ve saklanması muhtemel yerleri etkili Kertenkele İlaçlama ürünleri ile ilaçlayarak en az 6 ay kertenkeleyi kesinlikle evinizden, iş yerinizden ve kapalı alanlardaki kertenkele tehlikesinden koruruz

CAndemir İlaçlama Şirketi olarak kapalı alanlarda olduğu gibi bahçelerinizde, arazilerinizde, çiftliklerinizde ve bitkilerinize musallat olan tüm Kertenkele ile mücadele durumlarında kertenkelelerin tespiti ve bitkilere zarar vermeden etkili Kertenkele İlaçlama yöntemlerimizle sizleri kertenkele probleminden kurtarmayı amaçlıyoruz. Etkin yöntemler, etkili ilaçlar ve uzman kadromuzun profesyonel olarak uyguladığı Kertenkele İlaçlaması ile kertenkele sorununu kökten çözüyoruz. Güvenilir ve uzman Kertenkele İlaçlama kadromuz her zaman başarılı ve mükemmel Kertenkele İlaçlaması gerçekleştirmiştir.
1.Kertenkele İle Mücadele Nasıl Yapılır?

Kertenkele ilaçlama şekli diğer haşereler için kullanılan ilaçlar içinde farklı bir özelliğe sahip çok etkili böcek ilaçları seçilerek doğru miktar ve tarzda uygulanmalıdır. Kertenkele nasıl ilaçlanır nerelerde saklanır hangi özellikte kertenkele ilaçları kullanılır bu konu ilaçlama ekipleri tarafından çok iyi bilinmeli ve bazı haşere türleri için özel içerikli ilaçlar kullanılmalıdır.

Kertenkeleyi yok eden ilaçlar kokulu özellikte ve yakıcı etkiye sahip özel formüle edilmiş sert kabuklu böcekleri etkisiz hale getiren ilaçlar olmalıdır. Kertenkele vücudu sert ve sağlam bir yapıya sahip olup kendini dış etkenlerden korumaya yardımcı olur ev içinde yaşayan kertenkele evdeki eşyaların aralarında ve ev döşemeleri içindeki yarıklarda saklanarak kolay bulunamazlar.

Evde kertenkele ilaçlaması yapılırken kertenkeleyi imha etmek için onları dışarı çıkarıcı özellikte güçlü aktif maddeye sahip kaliteli sürüngen ilaçları kullanılarak evde saklanan kertenkele türleri ilacın etkisi ile ortaya çıkmak zorunda bırakılarak kolay imha edilebilmelidir.

Sıradan böcek ilaçları kertenkele zararlısı ile mücadelede yetersiz ve etkisiz kalacağı için başarısız olur. Kertenkele ilaçlama firmaları bu konuda deneyimli kertenkele ilaçlama servisleri yetiştirmeli her ortamda rahatlıkla kertenkele mücadelesi yapabilen deneyimli kertenkele ilaçlama ekibi ile insanların kertenkele şikayetleri kolayca sona erdirilmelidir.

Konutlarda kertenkele ilaçlama yaptırırken bu konuda işinin ehli kertenkele ilaçlama şirketleri ile görüşülerek gerekli kertenkele ilaçlaması bilinçli bir şekilde yaptırılmalıdır.

Candemir İaçlama Şirketi olarak sizin için gerekli olan en kısa zamanda, acilen ve etkili Kertenkele İlaçlama için sizlere bir telefon kadar yakınız.

Kalorifer Böceğinden kurtulma yollarıyla ilgili öneri,tavsiyeler veya uzman teknisyenlerimiz tarafından ücretsiz ön inceleme yapılması için

Haşere Kontrol ve ilaçlama Hizmetleri  Türkiye’yi arayın

Acil Haşere Böcek Hattı 7/24

Gsm : Zir.Müh 0545.227 33 32
Tel : 0242.227 33 32  Fax : 0242.227 58 32
Email : candemirgroup@gmail.com

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin