Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Pire ilaclama

PİRELER HAKKINDA
Pireler ve Yaşam alanları
Geriye doğru uzayan dikenlerle kaplı, yanlardan iyice basıklaşmış vücutlarıyla dikkat çeken pireler yaklaşık birkaç milimetre uzunluktadır. Vücut yapıları konaklarının tüy ve kılları arasında dolaşmaya son derece uygundur. Sıcakkanlı hayvanların kanını emerek beslenir, konakları arasında yer değiştirirken son derece tehlikeli hastalıkları da bulaştırabilirler..
Pireler nerelerde yaşar ?
Pire, çok ufak yapılı bir haşere olup insan, kedi, köpek, güvercin gibi canlıların üzerlerinde yaşarlar. Üzerlerinde bulundukları canlıların kanlarını emerek besin ihtiyaçlarını gideren bu haşereler bu nedenle oldukça tehlikelidirler. Sağlıksız, besinsiz, hastalıkla hayvanlarda daha çok görülen ve pis alanları daha çok tercih eden pireler, buralardan aldıkları mikropları vücutlarında taşıyarak, canlıların kanlarını emdikleri sırada onlar bulaştırırlar. Bu durum bir çok ciddi hastalığa sebep olur. pirenin bulaşmaması açısından hijyen çok önemlidir. ancak geç kalındığı durumlarda pireden kurtulmak için tek yapılması gereken, pire ilaçlama olacaktır. aksi takdirde pire görülmüşse ve engellenememişse, insanlar kendi başlarına pire ile mücadele edemez ve her geçen gün çoğalacak olan bu haşere daha da zararlı hale gelir..
Pire Nasıl Çoğalır?
En hızlı üreyen haşerelerin başında gelen pireler, uzun süre beslenmeden de yaşayabilmektedir. Bir yıl içerisinde yaklaşık 15 defa üreyen bu haşereler, her üremede ortalama 20-30 tane larva bırakmaktadır. Larvadan çıkan yavrular ise bir hafta içerisinde ergin hale gelerek kan emmeye başlar. Pireler kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvanlarda sıklıkla görülmekle birlikte kümes hayvanlarında da görülebilmektedir. İnsanlara bu hayvanlar yoluyla bulaşan pireler, insan vücudunda yuva yapamaz. Ancak güçlü bacakları ile hayvanların tüyleri arasında kolaylıkla yuva yapabilen pireden kurtulmak için ilaçlama yaptırmak şarttır. İnsan vücudunu sadece kan emmek amacıyla kullanan pireler, hayvan vücudunda kolaylıkla yuva yapabildiği için daha hızlı çoğalmaktadır.
Pirenin Bulaştırdığı Hastalıklar hangisidir?
Pire insanlar ve hayvanlar arasında sürekli gezip kan emen bir böcek olduğu için kanını emdiği canlının kanındaki tüm mikropları ve virüsleri kendi bünyesine alır. Daha sonra kanını emdiği canlıya bu virüsleri ve hastalıkları bulaştırır. Pire ısırdığı zaman ısırılan yer kızarır, kaşınır ve ısırılan yerde kabarmalar oluşur. Pire ısırması ile insanlara birçok hastalık ve mikrop bulaşır. Pire ısırması Sonucu insanlara bulaşan bazı hastalıklar dizanteri, cilt hastalıkları, veba hastalığı, tifüs hastalığı vb daha birçok hastalık insanlara bu canlılar tarafından bulaştırılır.
Pire ile Mücadele?
Pire ile etkili bir şekilde mücadele edebilmek için profesyonel olarak hizmet veren pire ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınmalıdır. Ev, iş yeri, ofis, fabrika, hastane gibi kapalı alanlarda ciddi sorunlara yol açan pireler; şantiye, bahçe, tarla ve çiftlik gibi alanlarda da ciddi sorunlara yol açmaktadır. Bunun yanı sıra, otobüs, uçak ve otomobil gibi ulaşım araçlarında da pire sorunu ile karşılaşılmaktadır. Pireleri yok etmek için açık veya kapalı alanlarda yapılan ilaçlamaların yanı sıra, bu alanlarda pireye neden olan evcil hayvanların ilaçlanması da oldukça önemlidir. Özellikle çiftlik gibi alanlarda tavuk ya da koyun gibi hayvanlara pire sıklıkla bulaşmaktadır. Ancak pire için hayvan ilaçlama işlemi mutlaka veteriner tarafından yapılmalıdır. Kedi ya da köpek ilaçlama işlemleri için böcek ilaçlarının kullanılması hayvanların ölümüne neden olmaktadır.
Pire, üzerinde bulunduğu canlı adı ile anılır. Pire üzerinde olduğu böcek ilaçlama canlının vücuduna göre kendi ısısını ayarlar. Pire insan ve hayvan kanı emerek yaşar. Sıcak ve ılıman, nemli ortamlar pirenin yaşaması için en ideal ortamdır. İnsan piresi insan kanı emer ve terk eder. Kedi, kuş, fare, köpek piresi sürekli konağının üzeride saklanır.
Pire ile Mücadele Nasıl Yapılmalıdır?
Pire ile mücadele, her alanda yapılabildiği gibi, bu işlem için profesyonellik ve kaliteli böcek ilacı kullanımı şarttır. Zira pire dayanıklı bir haşere olduğu gibi, çok çabuk çoğalma ve salgın hastalık bulaştırabilme gibi spesifik özellikle sahip bir canlıdır. Bu nedenle kan emen ve hastalık bulaştıran bu zararlılardan kurtulmak için pire ilaçlama yapılması gerekli olmakla birlikte, bu işlemde kullanılan haşere ilaçları ve ilaçlama teknikleri son derece önemlidir. Basit yöntemler, pire ile mücadele için hiçbir etki göstermeyeceği gibi, yanlış ilaçların kullanılması, zehirlenmelere dahi neden olabilmektedir..
Pireden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?
Pireden kurtulmak için, etkili bir şekilde sıvı pire ilaçlama yapılması gereklidir. Buharlama ya da püskürtme yöntemi kullanılarak yapılabilen sıvı ilaçlamada, kullanılan pire ilaçları son derece önemlidir. Bu nedenle, insan sağlığı açısından zararı olmayan ve pireler üzerinde etkili olan ilaçların profesyonel şekilde uygulanması, pirelerden kurtulmak için en etkili yöntemdir. Basit ilaçlama teknikleri, pirelere karşı hiçbir sonuç vermemekle birlikte, yanlış yöntemler de haşereler üzerinde istenen sonucu sağlamayacaktır. Dolayısıyla, pireleri yok etmek için alanında uzman olan ve Sağlık Bakanlığı onayına sahip pire ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınmalıdır
Pire ilaçları Nelerdir?
Piyasada birçok pire ilacı satılmaktadır. Ancak bu pire ilaçları, gerek kaliteli ve pire üzerinde görülen etki bakımından, gerekse insan sağlığı açısından tehlikeli bir durum oluşturabilmektedir. Bu nedenle, pire ile mücadele için kaliteli ilaçların kullanılması şart olduğu gibi, basit ilaçlar insan sağlığını ciddi şekilde tehlike atmaktadır. Böcek ilaçlarının kullanımı da pire ilaçlama açısından önem taşıdığından, yanlış uygulamalar ciddi hastalıklara ve alerjilere neden olabilir. Bu nedenle pire ilaçları satın alarak yapılan uygulamalardan kaçınılmalı ve bunun yerine profesyonel böcek ilaçlama şirketleri tarafından destek alınmalıdır
Pire İlaçlama Yöntemleri
Kan emerek beslenen ve virüsleri insan ve hayvanlara bulaştırarak ciddi sorunlara yol açan pire ilaçlama yapılmadan yok edilmesi mümkün olmayan bir haşeredir. Kapalı alanlarda pireleri yok etmek için sıvı ilaçlama yöntemi sıklıkla uygulanır. uharlama ya da püskürtme yöntemi ile uygulanabilen sıvı ilaçlama pire ile mücadele için oldukça etkili bir yöntemdir. Zıplayarak hareket eden bu haşereleri yok etmek için ev, ofis, fabrika, bahçe gibi alanlarda uygulanabildiği gibi, terk edilmesi oldukça zor olan hastane, klinik gibi alanlarda da kolaylıkla uygulanabilmektedir. Pire ilaçlama işlemi oldukça dikkatli ve titiz bir şekilde yapılmalıdır. Zira pireler ısıya ve açlığa oldukça dayanıklı haşereler oldukları gibi, basit ilaçlar ile yok edilemez. Dolayısıyla pire ilaçlama uygulamasında kullanılan ilaçların etkili olması büyük önem taşır. Amatör ilaçlama yöntemleri ya da bireysel çabalarla pireden kurtulmak mümkün değildir.
Pire ilaçlama Firmaları Nasıl Uygulama Yapar?
Pire ilaçlama firmaları, ortam şartlarına bağlı olarak belirlenen kıstaslar doğrultusunda uygulama yapmaktadır. Basit pire ilaçları ile yapılan işlemler, bu zararlı canlıları etkilemeyeceğinden, pireden kurtulmak için profesyonel yöntemlerin kullanımı son derece önemlidir. Amatör ilaçlama teknikleri, pireyi yok etme konusunda başarısız olacağından, bu alanda profesyonel şirketlere başvurulmalıdır. Sıvı ilaçlar kullanarak, pirelerin yoğunluğuna ve türüne göre uygulama yapan firmalardan hizmet almadan önce Sağlık Bakanlığı onayı mutlaka kontrol edilmelidir. Bakanlık onayına sahip olmayan firmalar tarafından yapılacak uygulamaların ciddi sağlık problemlerine yol açacağı ve pireleri yok etmeyeceği unutulmamalıdır
Pirelerden kurtulma yollarıyla ilgili öneri,tavsiyeler veya uzman teknisyenlerimiz tarafından ücretsiz ön inceleme yapılması için
Haşere Kontrol ve ilaçlama Hizmetleri  Türkiye’yi arayın
Acil Haşere Böcek Hattı 7/24
Gsm : Zir.Müh 0545.227 33 32
Tel : 0242.227 33 32  Fax : 0242.227 58 32
Email : candemirgroup@gmail.com

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin