Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yılan İlaçlama

Yılan, Yılan ilaçlaması :

Yılanın ağzında 2 tane zehir dişi,2 tanede tutmaya yarayan dişi vardır. Yılan ağzını açmaya gerek duymadan nefes alıp verebilir. Yılanların derisi pullarla kaplıdır. Yılan avını yerken nefes aldığı ağız ve burun delikleri kapansa bile, bedenlerinde bulunan yedek hava torbaları sayesinde nefes alıp verebilir. Doğadaki birçok yılan türünün sadece sağ akciğeri gelişmiştir. Dünyada pek çok yılan türü bulunmaktadır. Bazı yılanlar hem karda hem suda yaşayabilir.

Dünyada 3500 yılan türü vardır. Yılan canlısının geneli zehirli türdendir.Karada yaşayan yılan, suda yaşayan yılana oranla daha zehirlidir.Yılan avını koku algılaması sayesinde takip eder.Yılan kendi türlerini de yiyebilir. Yılan avının yanına sessizce yaklaşır, ani bir hareketle sokar ve zehirler yâda boğar ve yutar. Yılan etkili zehri sayesinde avını rahat sindirebilir. Yılan canlısında dış kulak organı bulunmaz. Yılan çenesini yere dayar ve uzaktaki titreşimleri bu sayede algılayabilir. Düşmanlarından saklanabilir. Yılanın bu deri değişimi işlenme gömlek değiştirme denir. Yeni deri değişen bir yılanın derisi parlak ve çok canlı bir görünümde olur. Yılanın deseni türüne göre değişiklik gösterir. Yılan senede 1 defa deri değiştirme işlemi yapar. İnsanların kullandığı pek çok eşyanın yapımında kullanılan yılan derisi çok sağlam ve güzeldir.

Yılan yumurtlama yöntemi ile çoğalır. Yılanın yumurtaları, kendi bedeni içerisinde gelişir zamanı geldiğinde yumurtalar açılır yavru yılanlar çıkar. Bu canlı bir doğuma benzese bile öyle değildir. Yeni doğan yılan yavruları nın üzeri zarla kaplıdır. Doğumdan sonra zar hemen yırtılır.

Yılan türlerine göre farklı adetlerde yumurta yapabilir. Yılan türüne göre 3-50 arsında yumurta yapabilir. Yılan soğuk havada besin sıkıntısı çeker, yuvasında kış uykusuna yatar. Yılan sokması gibi durumlarda en yakın sağlık kuruluşuna başvurun…..

Yılanların Zararları :

Yılanlar normal yaşantılarımızda karşılaşabileceğimiz hayvan türlerinden değildir fakat karşılaşıldığında diğer hayvanlara oranla insan hayatına tehlikeli müdahalesi en fazla olan sürüngenlerdendir. Yılan zehri genelde avını eritebilecek güçte bir sıvı içeriklidir ve bu sıvı insan vücuduyla buluştuğunda ölümcül sonuçlar doğurur. Yılanlar rahatsız edilmedikleri sürece ve besin amaçlı olmadığı sürece insanlara yaklaşmazlar bu yüzden, yılan görüldüğü y erden uzak durmak gerekir. Yılan sokması halinde ise vücuda bağlı olarak organ iflasları, kaslarda duyarsızlık , hareket kabiliyetinde tutarsızlık,yanma hissi,ateş gibi rahatsızlıklar görülebilir….

Yılanlarla Mücadele ve İlaçlama Yöntemleri:

Yılanlar doğanın parçasıdırlar. Bu güne kadar bu canlılar sürekli insanlar tarafından tehdit olarak görülmüş ve yok edilmişlerdir. Bazı mücadele yöntemleri onları öldürmeye yönelik iken bazıları da Uzak tutmaya yöneliktir. Yılanlarla mücadelede çok farklı teknikler vardır..

Öncelikle yılanlar kendileri çukur ve delik kazamazlar. Fare, köstebek gibi hayvanların kazmış oldukları çukurları kullanırlar. Etrafta yılan fazla ise mutlaka doğada fare veya kurbağa gibi doğal avları da fazladır. Bunlarla mücadele etmek yılan kontrolünü sağlayacaktır.

Yılanlarla Biyolojik Mücadele

Sera yada bahçenizin etrafına nohut dikmeniz yılanları uzak tutmada etkilidir. Tuzlu olan yaprkları yılanı yakacak ve uzak tutacaktır. Yine çok bilinen ancak çok fazla etkili olamayan bir diğer yöntem sarmısak ekimidir. Bir başka ve çok etkili yöntem bahçeye kirpi salmaktır

Yılanlarla Kimyasal Mücadele / İlaçlama

Yılanlar keskin kokulu maddeleri sevmezler. Bu nedenle yılan ilaçlamasında keskin kokulu kimyasallar kullanılır.

Candemir İaçlama Şirketi olarak sizin için gerekli olan en kısa zamanda, acilen ve etkili İlaçlama için sizlere bir telefon kadar yakınız.

Yılanlardan kurtulma yollarıyla ilgili öneri,tavsiyeler veya uzman teknisyenlerimiz tarafından ücretsiz ön inceleme yapılması için

Haşere Kontrol ve ilaçlama Hizmetleri  Türkiye’yi arayın

Acil Haşere Böcek Hattı 7/24

Gsm : Zir.Müh 0545.227 33 32
Tel : 0242.227 33 32  Fax : 0242.227 58 32
Email : candemirgroup@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin